Про нас

Ми виготовляємо легке і витривале спорядження для мандрів з матеріалу, що зветься Dyneema Composite Fabric. Він має неперевершене співвідношення ваги до міцності і цим показником у 15 разів перевершує високоякісні сталі. Детальніше про цей матеріал і про продукти - нижче.

Розробка продуктів і пошиття ведуться в Україні, в Києві. Тестування - у всьому світі.
Більшість матеріалів, що використані в наших продуктах - виробництва США. Окремі деталі вироблені в Німеччині.

Будемо раді відповісти на ваші питання, почути відгуки про продукцію і захопитись новими ідеями.

Екскурс в технології

Dyneema Composite Fabric (DCF), з якого ми виготовляємо спорядження, це найбільше досягнення людства у сфері легких і витривалих матеріалів. На сьогодні жоден інший матеріал не здатен наблизитись до показників DCF у співвідношенні ваги до міцності.

Приміром, 50-ти міліметрова за шириною смужка матеріалу, квадратний метр якого важить 33,9 грамів, може витримати понад 90 кг навантаження на розрив.

Аби ви краще зрозуміли всі переваги і недоліки матеріалу, який зміг вивести можливості туристичного спорядження на новий рівень, ми підготували для вас кілька пояснень в форматі питання-відповідь.

Що таке DCF?

Dyneema Composite Fabric (раніше відома як Кубен або Cuben Fiber) - це нетканий композитний матеріал з неперевершеним співвідношенням міцності до ваги. Цей показник у DCF в 15 разів перевершує аналогічний у сталі. Конструктивно DCF - це волокна Dyneema, що розташовані у вигляді сітки, закриті з обох сторін тонкою поліефірною плівкою і запечені в єдиний матеріал в автоклаві під дією температури і високого тиску. Завдяки еластичності, водостійкості, міцності, малій вазі, зносостійкості і майже нульовому розтягненню DCF шалено популярна серед поціновувачів надлегкого спорядження в світі. Ми ж вважаємо, що вона недооцінена і в поп-сегменті, бо в довгостроковій перспективі правильно підібрана DCF вигідніша за нейлон і поліестер.

Що таке волокно Dyneema?

Dyneema - це ультрависокомолекулярний поліетилен (UHMWPE), волокна якого отримують шляхом екструдування УФ-стійкого поліетиленового гелю. В результаті з’являється волокно з винятково довгими молекулярними ланцюжками, що здатні надзвичайно ефективно сприймати навантаження.

Dyneema® має товщину в дві сотих міліметра і має неперевершене співвідношення міцності до ваги, яке робить його найвитривалішим волокном у світі.

До всього цього, волокна Dyneema гідрофобні та витривалі до ультрафіолету та хімікатів.

Чому я маю хотіти спорядження з DCF?

Нейлон і поліестер, які використовують в популярному спорядженні (наметах, рюкзаках, гермомішках, тощо), потребують нанесення додаткового водостійкого шару, щоб стати водонепроникними (поліуретан + силікон або поліуретан + DWR). І той шар - найслабша частина матеріалу, бо щойно він протреться або пошкодиться, тканина починає пропускати воду. DCF водонепроникний сам по собі, тому в ньому немає чому витиратись чи пошкоджуватись. Допоки не протреться сама тканина, матеріал лишатиметься водонепроникним. А протерти DCF - справа не з легких, бо він зносостійкіший за нейлон і поліестер. Єдине, чого він не любить, - це проколи, тому в мішки з DCF не рекомендують класти гострі предмети (в нашому досвіді були наточені олівці). Однак навіть в разі пошкодження чи проколу DCF лишається на висоті в порівнянні з іншими, бо він не розривається далі (навіть з прикладанням сили) і елементарно ремонтується, бо має чудову адгезію з обох боків до популярних в аутдорі клеїв, латок, ремкомплектів і навіть армованого скотчу. До того ж, у DCF немає підробок, бо технологічним оснащенням для його виготовлення не володіє жоден інший завод на планеті, крім самого виробника. Відповідно, з ним не “попадеш” на низьку якість чи взагалі непридатність до використання. Єдиний недолік - його ціна. Але в співвідношенні гривень на день використання вкладення в DCF виявляються вигіднішими, ніж в класичні матеріали.

Важливо про гермомішки! Як і всі туристичні гермомішки з нейлону і поліестеру, мішки з DCF не призначенні для використання зануреними під воду. Гарантію збереження сухості за таких умов можуть дати лише паяні мішки з ПВХ і паяний поліетилен. Тим не менше, DCF з її 20000 мм водостійкості далеко попереду популярних в Україні гермомішків. Для порівняння, водостійкість мішків Terra Incognita - 10000 мм, Sea To Summit Ultra-Sil - 2000 мм, Exped Fold - 10000 мм.

 

Види матеріалів DCF, які ми використовуємо у виробництві спорядження

 

CT2K.18 1 oz, у вузьких колах відомий як “одиничка”.

Його характеристики:

  • навантаження на розрив 92,8 кг для смуги шириною 50 мм;
  • навантаження на прокол 1,587 кг;
  • водостійкість 20000(!) мм;
  • вага 33,9 г/м2 (1 унція на квадратний ярд).

Цей матеріал використовується для виготовлення гермомішків, що призначені для одягу, спальників та іншого схожого спорядження. Орієнтуючись на власний досвід роботи з DCF, ми не радимо мішки з “одинички” для транспортування ключів від дому/авто, кілків для намету та інших схожих за твердістю і гостротою предметів.

 

CT5K.18 1,43 oz

Характеристики:

  • навантаження на розрив 187,6 кг для смуги шириною 50 мм;
  • навантаження на прокол 2,359 кг;
  • водостійкість понад 20000(!) мм;
  • вага 48,5 г/м2 (1,43 унцій на квадратний ярд).

Такий матеріал буде добрим для жорсткіших речей і складніших умов використання, адже він в два рази витриваліший за “одиничку” по показнику міцності на розрив і на 60% сильніший по зносостійкості. Згадані характеристики роблять його чудовим вибором для косметичок, рейнкаверів, гаманців, мішків для їжі, мішків для кілочків і каркасів намету, мішечків для фототехніки, та гермомішків, призначених для активного використання (довготривалі походи і мандрівки). Цей матеріал ми також радимо розглядати в якості основного у всіх виробах тим мандрівникам, які користуються спорядженням агресивно або неуважно.

*Ми знаємо, що частина американських виробників ультралегкого спорядження виготовляє гермомішки та інше спорядження із вдвічі й втричі тоншого матеріалу в гонитві за меншою вагою продуктів, але ми хочемо закласти добрий запас міцності, бо розуміємо, що DCF новий для широкого українського ринку матеріал і важливо не створити йому ауру ненадійності. Навіть з “одиничкою” вага гермомішків виходить казково малою: 12 л - 27-28 грамів, 6 л - 20 грамів, 2 л - 13 грамів. Це схоже на вагу герміків з нейлону 15D, але зносостійкість такого нейлону до смішного мала в порівнянні з DCF.